Aasta prokurör on Kelly Kruusimägi

17.11.2023 | 02:00

Riigi peaprokurör tunnustas prokuratuuri 105. aastapäeval kolleege, kes on tublide töötulemustega aasta jooksul enim silma paistnud. Aasta prokuröri tunnustuse pälvis Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Kelly Kruusimägi.
    • Jaga

Vanemprokurör Kelly Kruusimägi on sel aastal edukalt juhtinud mitmeid raskete isikuvastaste kuritegude kriminaalmenetlusi. „Ka kolleegid Harju Maakohtust ja Eesti Advokatuurist on leidnud, et just Kelly vastab täpselt tingimustele, mis on aasta prokuröri tiitli eeldusteks, tuues esile, et Kelly tööd iseloomustab kompromissitult kõrge töökvaliteet kõiges – nii süüdistusaktide koostamises, kohtumenetluse ettevalmistamises kui ka kohtuistungil esinemises,“ sõnas riigi peaprokurör Andres Parmas tunnustust üle andes.

„Kellyl on väga heal tasemel õigusalased teadmised nii materiaal- kui ka menetlusõiguses. Ta on empaatiavõimeline ning oskab ka kõige kriitilisematel hetkedel jääda rahulikuks, viisakaks ja lugupidavaks nii kohtu kui ka kõikide menetlusosaliste vastu. Tema pühendumus õiglusele ja õigusriigi põhimõtetele on silmapaistev. Kelly oskus kaitsta kannatanute õigusi teeb temast eeskuju kõigile õigusalal tegutsejatele,“ lisas Parmas.

Traditsiooni kohaselt tunnustas riigi peaprokurör ka prokuratuuri kolleege ja koostööpartnerit. Aasta ametniku tunnustuse pälvis avalike suhete nõunik Kauri Sinkevicius, aasta tugiteenistuja on referent Reet Rahu ning aasta juht on juhtivprokurör Kairi Kaldoja. Prokuratuuri aasta täht on avalike suhete nõunik Anna-Liisa Kärson ning aasta koostööpartner Kunnar Keres meeskonnaga Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna Lääne talitusest.