Reede 17. Juuni 2016Riigiprokuratuuris kohtusid kolmapäeval advokatuuri ja prokuratuuri juhid, et arutada koostöökohti, riigi õigusabi kättesaadavust ning menetlusökonoomsuse teemat.

Neljapäev 16. Juuni 2016

Eelmise aasta 27. detsembri varahommikul laekus häirekeskusele teade selle kohta, et Tartus Toomemäel toimus kahe seltskonna vahel kaklus. Sündmuskohale jõudnud politseipatrull nägi sealsamas kolme meest, kellest üks, 45-aastane Toomas oli teadvuseta murul pikali. Vaatamata politseiametnike ning hiljem kohale saabunud meedikute pingutustele, suri mees sündmuskohal.
Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustas Tartu politsei kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmist. Tänaseks on selle kriminaalasja uurimine lõpule jõudnud.

Kolmapäev 15. Juuni 2016

Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles eile Riigikogu põhiseaduskomisjonile prokuratuuri läinud aasta tööst ülevaadet andes, et õiguskaitseasutuste üheks oluliseks ülesandeks on tõsta kriminaalse tulu konfiskeerimise ulatust.

NB! Teabenõudega küsitakse asutuses juba olemas olevat teavet (nt dokumenti või väljavõtet). Teabenõudele vastatakse 5 tööpäeva jooksul. Kui küsite asutuse hinnangut või nõu, soovite esitada kaebust, juhite tähelepanu puudustele või eeldate mingi toimingu tegemist, siis see ei ole teabenõue. Sel juhul on vastamise tähtaeg pikem.