Prokuratuur kontrollib haridusministeeriumi kiirtestihanget kriminaalmenetluses

Riigiprokuratuur alustas täna, 30. juunil kriminaalmenetluse, et uurida Haridus- ja Teadusministeeriumi möödunud aasta oktoobris sõlmitud hankelepingu sõlmimise asjaolusid.

Riigiprokurör Laura Aiaots selgitab, et prokuratuurile esitatud kuriteokaebuses tõstatati kuriteokahtlus kolmes episoodis – kahe lepingu sõlmimises ning ühe hankelepingu muutmises. Kriminaalmenetlust alustati ühe hankelepingu puhul, mis on sõlmitud möödunud aasta oktoobris.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab hoiu-laenuühistu juhatuse liiget investeerimiskelmuses

23. mail pidas keskkriminaalpolitsei kinni Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu juhatuse liikme, kellele esitati kahtlustus investeerimiskelmuses.

Kahtlustuse kohaselt esitas 39-aastane Maksim investeeringute saamiseks valeandmeid. Kriminaalmenetluses kontrollitakse, kas juhatuse liige on ühistu nimel esitanud avalikkusele ebaõigeid väiteid majandusaasta aruannete esitamise, hoiustajate üldkoosoleku toimumise, hoiu-laenuühistusse paigutatavate tähtajaliste hoiuste tagamise ja hoiustatud vahendite investeerimise kohta. 

Prokuratuur esitas süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises

Riigiprokuratuur esitas täna Hillar Tederile, Mihhail Korbile ning MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises.

Riigi peaprokuröri vastus Meedialiidu ja Rahvusringhäälingu avalikule pöördumisele

Riigi peaprokuröri Andres Parmase vastus Eesti Meediaettevõtete Liidu ja Eesti Rahvusringhäälingu avalikule pöördumisele.

1. 05.05.2022 ilmus Eesti Meediaettevõtete Liidu (edaspidi Meedialiit) ja Eesti Rahvusringhäälingu (edaspidi Rahvusringhääling)  avalik pöördumine seoses Harju maakohtu 14.04.2022 määrusega, millega kohus määras trahvi kahele Eesti Ekspressi ajakirjanikule ja Ekspress Meedia AS-le, kes avalikustasid Swedbanki endiste töötajate rahapesukahtlustuse. Pöördumise üheks adressaadiks olen ka mina, riigi peaprokurör.

MTA töötajad pidasid kinni viimaste aastate rekordkoguse kokaiini

25.04.2022: Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad avastasid 21. märtsil koostöös Hollandi politsei, Soome tolli ja Europoliga 3.5 tonni narkootilist ainet.

MTA pidas kinni kaks salasigarettide käitlemises kahtlustatavat meest

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna Lõuna talituse ametnikud pidasid eelmisel nädalal kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada 16 kasti ehk suure koguse Valgevene maksumärkidega salasigarettide ebaseaduslikus käitlemises.

Viru ringkonnaprokuratuur esitas mehele ja naisele süüdistuse mõrvas

Tänaseks on lõpetatud tõendite kogumine eelmise aasta novembris Ida-Virumaal toime pandud tapmise kohta ning prokuratuur on koostanud ja kohtusse saatnud süüdistusakti kolme inimese suhtes, kellest kahte süüdistatakse mõrvas.

Riigiprokuratuur esitas neljale inimesele süüdistuse korruptsioonikuritegudes

Riigiprokuratuur esitas täna Kersti Krachtile, Hillar Tederile, 73-aastasele Toomasele ja 54-aastasele Jürile süüdistuse mitmetes korruptsioonikuritegudes ja saatis kriminaalasja kohtusse.

Prokuratuur heidab Kersti Krachtile ette kolme üksteisest eristatavat korruptsioonikuritegu. Teda süüdistatakse suures ulatuses altkäemaksu küsimises ja altkäemaksu võtmises Toomaselt, kellele esitati omakorda süüdistus suures ulatuses altkäemaksu andmises.

Kohus võttis vahi alla mehe, kes ähvardas ametnikku vene propagandakanalite keelamise pärast

Keskkriminaalpolitsei pidas 15. märtsil kinni Tallinnas elava 57-aastase mehe, keda kahtlustatakse ametniku ja tema perekonna ähvardamises vene telekanalite keelamise tõttu Eestis. Lisaks süüdistatakse meest arvutikuriteos.

Prokuratuur lõpetas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti töötajate kriminaalmenetluse

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas 2020.aasta septembris alustatud kriminaalmenetluse, milles esitati kahtlustused riigihangete teostamise nõuete rikkumises kahele Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti töötajale, sest uurimisega ei leidnud kinnitust, et toime pandi kuritegu. Küll aga tuvastati puudusi riigihangete seaduse järgimisel, mistõttu edastas politsei materjalid Rahandusministeeriumile väärteomenetluse alustamise otsustamiseks.

Pages