Vanglaametnikke rünnanud mees mõisteti kaheks aastaks vangi

PrintPDF

Eile hommikul kinnitas Viru maakohus kokkuleppe, mille järgi läheb 2019. aastal Viru vanglas korduvalt vanglaametnikke rünnanud ja ähvardanud 45-aastane mees kaheks aastaks tagasi vanglasse. Mees vabanes 2020. aasta suvel.

2019. aastal, mil mees kandis Viru vanglas karistust vägivallakuritegude eest, ründas ta korduvalt temaga kokku puutunud vanglaametnikke ning tekitas neile sellega tervisekahjustusi. Samuti ähvardas kinnipeetav mitmel korral valvureid vägivallaga ning ametnikel oli alust arvata, et vabanedes võib ta ähvardused täide viia.

Mehele esitati süüdistus korduvas vägivallas võimuesindajate vastu ning prokuratuur taotles kokkuleppemenetluses talle karistuseks kahe aasta pikkust vangistust. Eile hommikul toimunud istungil kohus kokkulepe ka kinnitas ning otsuse jõustumisel tuleb mehel järgmised kaks aastat taas vanglas veeta.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Liisa Nuut sõnas, et juba karistust kandev süüdistatav peab ka vangistuses viibides mõistma, et rünnakud riigi esindajate vastu on tõsised kuriteod. „Karistust kandes selliseid kuritegusid toime pannes on päris kindel, et vangistuses viibitud aeg kas pikeneb või tuleb peagi vanglasse naasta. Igal juhul ei jää need teod karistuseta,“ sõnas Nuut.

Maria Gonjak
Prokuratuuri pressinõunik
55638780