Tapmise eest karistust kandev mees pettis kambrikaaslase naiselt raha välja

PrintPDF

Tapmise ja salajase varguse eest karistust kandva Endel Tünderi 11-aastane vangistus pikeneb prokuröriga sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe alusel veel aasta võrra, sest Tünder pettis arestimaja kambrikaaslase naiselt kelmusega välja 1500 krooni.

Tünder viibis tänavu juulis ajutiselt Lääne-Viru Politseiprefektuuri arestimajas, kus tutvus kinnipeetava Raivo Aasaga, kelle abikaasale kirjutas Tünder kirja, milles palus teha 1500 krooni suuruse ülekande oma õe arvelduskontole. Ta lubas, et selle summa eest saab Raivo Aas osta endale mobiiltelefoni koos kõneajaga, et abikaasaga rääkida.
Aasa naine täitiski selle soovi.
Järgnevalt kirjutas Tünder Aasa naisele uue kirja, milles palus osta kaks 500 kroonist EMT kõneaja limiiti ja saata lühisõnumina kirjas märgitud telefoninumbrile, mis olevat Raivo Aasa oma.
Tünder lisas kirjale veel kahe poolega postkaardi, mille vahele käskis panna 1000 krooni ja seejärel kaardi pooled kinni liimida ning saata see Tallinna Vanglasse seal karistust kandva Priit Pesuri nimele. Kuna Raivo Aas ei helistanud, siis seekord naine neid korraldusi ei täitnud, vaid pöördus hoopis politseisse.

Lääne-Viru prokurör Mariza Lillepea sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe kinnitas Lääne-Viru maakohus ja Tünder peab nüüd veel seitse aastat ja kümne kuud vangistuses viibima.