Tähelepanelik liikleja aitas tabada joobes juhti

PrintPDF

9. oktoobril kella 9.10 paiku teatas tähelepanelik liikleja Häirekeskusele vingerdavast veoautost Tallinn - Narva maanteel. Mõni minut hiljem pidas Ida prefektuuri politseipatrull kirjeldusele vastava sõiduki Ida-Virumaal Tallinn-Narva maantee 156. kilomeetril kinni. Kontrollimisel selgus, et veoauto roolis olnud 54-aastane mees oli kriminaalses joobes.

 

„Kinnipidamisel tunnistas juht, et tarvitas enne sõitu minemist alkoholi. Otsus enne rooli istumist hommikukohvi asemel rohkelt alkoholi tarbida on tahtlikult sooritatud kuritegu ja sellele ei ole mingisugust õigustust,“ tõdes Jõhvi politseijaoskonna välijuht Sergei Matotškin. „Sellise vastutustundetu juhi näol on tegemist potentsiaalse liiklusmõrvariga ja on vaid puhas õnn, et traagilised tagajärjed seekord olemata jäid. Suur tänu tähelepanelikule liiklejale, kes Häirekeskust teavitas ning sellega ilmselt mõne elu päästis,“ lisas Jõhvi välijuht.

 

Viru Maakohus tunnistas täna 54-aastase Sergei kiirkokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ja mõistis talle rahalise karistuse 50  päevamäära ulatuses, summas 660 eurot 50 senti.

 

Lisakaristusena võeti temalt mootorsõiduki juhtimisõigus üheks kuuks.

 

Menetluskuludena tuleb tal tasuda 424 eurot.

 

Ida prefektuuris on tänu tähelepanelikele liiklejatele tabatud esimese üheksa kuuga 342 joobes juhti.

 

Jelena Filippova
pressinõunik
Viru Ringkonnaprokuratuur
663 8415; 530 21929jelena.filippova@prokuratuur.ee