Roolijoodikule määrati šokivangistus

PrintPDF

Nädalavahetusel pidas Ida prefektuuri politsei Lääne-Virumaal kinni kaks joobes sõidukijuhti, kelle joove oli üle 2 promilli ning kelle sõidukites viibisid alaealised lapsed.

„Kokku oli sõidukites kuus last. Ühe juhtumi puhul oli sõidukis 3-kuune imik ning teise puhul olid joobes ka kõik alaealised,“ selgitas Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste. 

Ühes sõidukis olid lapsed vanuses 3 kuud, 4 aastat ja 6 aastat. Teises sõidukis oli kaks 15-aastast last ja üks 16-aastane. „Joobes juhtimine ei ole ega saagi olla ühiskonnas kuidagi aktsepteeritav, kuid seada ohtu nii pisikesed ja maailma alles avastavad lapsed, on eriti hoolimatu….. mul pole sõnu,“ ütles politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste.

Eile tunnistas Viru Maakohus 40-aastast meest mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises süüdi ning mõistis talle karistuseks kaks aastat vangistust, millest kuulub kohe ärakandmisele üks kuu. Ülejäänud karistust ei pöörata tingimisi täitmisele, kui süüdistatav ei pane kaheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab käitumiskontrolli ajaks talle pandud kontrollnõudeid ja kohustused.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ain Tali sõnul kohustati meest käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi ning alluma alkoholismivastasele ravile. „Varasemalt on meesterahvas kriminaalkorras karistatud joobeseisundis sõiduki juhtimise eest,“ lisas prokurör Tali.

22-aastasele noormehele mõistis kohus karistuseks kaheksa kuud vangistust, mis ei pöörata tingimisi täitmisele, kui noormees ei pane üheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustused. „Ka sellele mehele pandi kohustuseks käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi. Lisakaristusena võetakse mehelt ära mootorsõiduki juhtimise õigus kaheksaks kuuks,“ selgitas prokurör Ain Tali.

Kohtuotsused pole veel jõustunud.

 

Jelena Filippova

 

Pressinõunik

 

Avalike suhete osakond

 

663 8415

 

Jelena.Filippova@prokuratuur.ee

Kristina Kostina
PPA pressiesindaja 
58 558606