Prokurör saatis tuttava kirvehoopidega tapnud pärnumaalase kohtu ette

PrintPDF

Pärnu prokurör Anne Sillaots kinnitas koduõuel oma tuttava kirvehoopidega tapnud Anatoli Kaširini (51) süüdistuskokkuvõtte tahtlikus tapmises eriti julmal viisil ja saatis asja Pärnu Maakohtusse. Möödunud aasta 17.augustil kella kümne paiku õhtul tekkis Pärnumaal Saarde vallas Lodja külas elanud Kaširini ja Vahur Avaldi vahel tüli, mille käigus lõi Kaširini Avaldit viimase elukaaslase ja laste nähes 12 korda kirvega pea ja keha piirkonda.
Avaldi surma põhjustasid pea raidehaavad koos koljuluude lahtiste murdude ja peaaju vigastustega, kannatanu suri mõne minuti möödumisel pärast eluohtliku peavigastuse saamist.

Kaširin on varem karistamata nii haldus kui kriminaalkorras, tal oli enne vahi alla võtmist töökoht AS Eesti Metsataim. Prokuröri sõnul iseloomustasid endised töökaaslased teda sõbraliku, abivalmi, distsiplineeritud ja korralikuna ning hea ja mõistva kaaslasena, keda on premeeritud ja autasustatud hea töö eest.
Saarde valla ja Lodja küla elanikud iseloomustavad Kaširinit ausa, tööka ja vastutuleliku inimesena, kes on iseloomult rahulik, tagasihoidlik, õiglusest lugupidav ja tasakaalukas inimesena, vahendas prokurör.
Süüdimõistmisel võib kohus karistada Kaširinit kaheksa kuni viieteistkümne aasta pikkuse aastase vangistusega või eluaegse vangistusega.