Prokurör protestis metanoolitragöödia peasüüdlase kohtuotsuse

PrintPDF

Riigiprokurör Heino Tõnismägi esitas Riigikohtule protesti Tallinna Ringkonnakohtu otsusele Pärnumaal metanooli salaviinamüüjatele edasi müünud Sergei Maistrižini kuriteo kvalifikatsiooni osas.

Protestis palub riiklik süüdistaja kvalifitseerida Maistrižini süü vorm kaudse tahtlusena, mitte ettevaatamatusena.

„Maistrižin teadis, et ta müüb kahtlast, tehnilist vedelikku, mida ei tohi juua ning mida kasutatakse tööstuslikul otstarbel tootmises, mitte jookide valmistamisel,“ ütles Tõnismägi. „Tagajärjed sõltuvad aga siin juhusest, võimalikud on kõik variandid – surm, üliraske kehavigastus, raske kehavigastus – tema läks välja riskile, leppis kõigi võimalike tagajärgedega. Teda huvitas vaid must äri, ebaseaduslik kasum, mitte inimeste elu ja tervis.“

Tallinna ringkonnakohus jättis 7.aprillil muutmata 2001.aasta sügisel Pärnumaal kümneid inimelusid nõudnud metanooli turule paisanud Maistrižini viieaastase vanglakaristuse.

Kohus ei rahuldanud riigiprokurör Heino Tõnismäe apellatsioonprotesti, milles ta tahtis Maistrižinile paljude inimeste raskendavatel asjaoludel tapmise ja invaliidistamise eest 18-aastast vanglakaristust.

Jaanuari lõpus kvalifitseeris Pärnu maakohus Maistrižini süüdistuse paljude inimeste tahtlikus tapmises raskendavatel asjaoludel ümber nende surma põhjustamiseks ettevaatamatuse tõttu ning määras talle tunduvalt lühema vanglakaristuse, kui nõudis prokurör