Prokurör nõuab Kallikormile rahalist karistust

PrintPDF

Prokurör Kristel Siitam-Nyiri sõlmis täna lihtmenetluse kokkuleppe Põhja-Eesti Regionaalhaigla endise juhi Ahti Kallikormiga, mille alusel nõuab prokurör kohtus Kallikormile korruptiivse teo eest 14 760 krooni suuruse rahalise karistuse.

Kuriteo ajal oli Kallikorm üheaegselt nii sotsiaalministeeriumi välissuhete osakonna juhataja (hiljem eurointegratsiooni asekantsler) kui ka Eesti Tervishoiuprojekti koordinatsioonikomitee liige ning projekti direktor.

Süüdistuse järgi rikkus Kallikorm 1999. aastal korruptsioonivastast seadust, kui lasi Eesti Tervishoiuprojekti direktorina kanda projekti juhtinud firmal Kotkero OÜ enda kontrolli all olevale firmale Greenleaf Systems S.A. ligi 290 000 krooni.

Firma oli registreeritud madala maksumääraga piirkonnas Bahamal ning väidetavalt tehti ülekanne teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud.

Et Kallikorm sai tehinguga varalist kasu ning see võis otseselt või kaudselt mõjutada tema teenistuskohustuste erapooletut täitmist, rikkus ta korruptsioonivastast seadust ning kahjustas sellega sotsiaalministeeriumi mainet ja põhjustas kahju avalikele huvidele.

“Esialgse süüdistuse maht vähenes, kuna osa rahaülekandeid oli toime pandud vana korruptsioonivastase seaduse redaktsiooni järgi, mis ei näinud ette vastutust sellise teo eest,“ ütles prokurör. “360 päevamäärale vastava rahalise karistuse suurus on arvutatud kuriteo toimepanemise ajal 1999. aastal kehtinud päevamäära järgi.”

Lihtmenetluse kokkuleppe peab kinnitama Tallinna Linnakohus.