Prokuratuuri taotlusel võeti Võrumaal tapmises kahtlustatav vahi alla

PrintPDF

Täna esitas prokuratuur kohtule taotluse võtta eeluurimise ajaks vahi alla 30-aastane mees, keda kahtlustatakse 11. jaanuari öösel oma tuttava tapmises. Kohus nõustus taotlusega ning võttis mehe kaheks kuuks vahi alla.

„Esimeste päevade jooksul kogutud tõendite põhjal kahtlustatakse meest selles, et ta lõi purjuspäi tekkinud vaidluse järel tuttavat meest korduvalt noaga. Kannatanu suri saadud vigastustesse. Nagu paljude vägivallategude puhul, nii paistab ka selle juhtumi puhul mängivat olulist rolli alkoholiga liialdamine,“ ütles prokurör Terje Aleksašin.

„Kuna kahtlustatav on alkoholisõltlane ja ka varem käitunud vägivaldselt, peab prokuratuur tema vahistamist uute kuritegude ärahoidmiseks vältimatult vajalikuks,“ selgitas prokurör.

Kahtlustatav on varem kriminaalkorras karistatud, sealhulgas vägivallategude ning süütamise eest. Ta vabanes vangistusest 2018. aastal. Kahtlustatav andis kuriteost ise teada ning on ohvri noaga löömist tunnistanud.

Kriminaaluurimise käigus selgitatakse välja ka samal ööl kahtlustatava kodumaja põlengu asjaolud. Esialgse info järgi võis mees maja ise süüdata.

Kriminaalmenetlust viib läbi Lõuna prefektuur, uurimist juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.