Prokuratuur süüdistab Piiri kohviku röövimises kolme Pärnumaa meest

PrintPDF

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab kolme Pärnumaa noormeest röövimises Piiri kohvikus 2018. aasta 29. novembril.

Süüdistuse järgi tegutseti ühise kokkuleppe järgi. „Kaks maskides meest sisenesid kohvikusse, kus üks neist haaras kassaaparaadist sularaha samal ajal kui teine mees kohviku müüjat peksis. Kolmanda mehe roll oli kaks kaaslast musta Volkswagen Passatiga Piiri kohviku juurde ja hiljem sealt ära sõidutada,“ selgitas prokurör Merike Lugna. „Igaühe panus oli erinev, kuid ühise plaani järgi tegutsemise tõttu on kõigile esitatud sama süüdistus: röövimine, mis on toime pandud grupi poolt,“ ütles prokurör.

Grupis toime pandud röövi eest on süüdimõistmisel ette nähtud vangistus kolmest kuni viieteistkümne aastani.

Kõik kolm meest on varem kriminaalkorras karistatud. 28-aastast Tiitu on varem karistatud joobes juhtimise eest ning 27-aastast Fred-Rened vägivalla tõttu võimuesindaja suhtes. 28-aastast Raimondit on karistatud kahel korral süstemaatilise lubadeta juhtimise ning võõra vara hävitamise eest. Röövi ajal kandis Raimond tingimisi karistust ning võeti eeluurimise jooksul vahi alla.

Rööviga tekitati kohvikule kahju 134 eurot, peksmise tõttu on kohviku müüja esitanud tsiviilhagi nõude ligikaudu 1500 eurot. Kohtuistungi algusaeg pannakse paika eelistungil 15. mail.

 

Lugupidamisega

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933