Prokuratuur süüdistab noort meest teise mehe surma põhjustamises ettevaatamatusest

PrintPDF

Põhja Ringkonnaprokuratuur süüdistab 23-aastast meest raske tervisekahjustuse tekitamises, millega ta põhjustas ettevaatamatusest teise mehe surma. Läinud suvel võõraste meeste vahel tekkinud juhuslik sõnelus lõppes süüdistuse järgi rusikahoopidega, mille tulemusena kaotas Tallinna vanalinnas elu 39-aastane mees.

Uurimise käigus kogutud andmetel viibis kannatanu, 39-aastane mees ööl vastu 6.juunit Tallinnas Vana-Viru tänaval asuvas baaris, kus tarvitas alkoholi. 6. juuni esimestel tundidel liikus kannatanu baari ette õue, kus tal tekkis üks hetk sõnelus baari läheduses seltskonnas viibinud süüdistatavaga, 23-aastase mehega.

„Süüdistuse järgi lõi 23-aastane mees varahommikustel tundidel tekkinud juhusliku arusaamatuse käigus vähemalt kahe rusikahoobiga 39-aastast meest, mille tagajärjel kukkus kannatanu peaga vastu tänavakive. Juhuslik möödakäija helistas kiirabisse, kes toimetas raskes seisus mehe haiglasse. Kahjuks ei õnnestunud meedikutel tema elu päästa ja 8.juuni varahommikul suri mees saadud vigastustesse haiglas,“ ütles kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi.

Lööja lahkus sündmuskohalt ning pöördus ise 8. juunil politseijaoskonda, kus ta kinni peeti. „Sündmuskohale saabunud politseipatrullile väitsid kannatanuga koos viibinud inimesed, et mees oli ise kukkunud ning ei andnud märku, et tema suhtes oleks toime pandud kuritegu. Liigne alkoholi tarbimine kasvatab inimeste tõenäosust õnnetusse sattuda, aga soodustab ka omavaheliste konfliktide tekkimise ja kuriteo ohvriks langemise riski. Kuriteo ja iseäranis raske kuriteo puhul on pealtnägijatel kohustus sellest politseile teada anda. On väga oluline, et politsei saaks sündmuskohale reageerides õige info, sest nii saame võimaliku kuriteo toimepanija kiirelt tabada,“ ütles Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

23-aastasele mehele esitati süüdistus raske tervisekahjustuse tekitamises, millega ta põhjustas ettevaatamatusest teise inimese surma. „Kriminaalmenetluses kogutud tõendite järgi ei soovinud süüdistatav tahtlikult kedagi tappa. Küll aga alahindas ta oma jõudu ja tegi vähemalt kaks tugevat lööki, mille tagajärjel kukkus ohver vastu tänavakive ja suri peatraumast tekkinud verejooksu tõttu,“ sõnas prokurör.

Harju Maakohus arutab kriminaalasja üldmenetluses 31. märtsil algaval eelistungil.

Marie Aava
Põhja Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik