Prokuratuur saatis kohtusse Kuusalu tulistamise kriminaalasja

PrintPDF

Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 44-aastast Liinat oma abikaasa tulistamises Harjumaal Kuusalu vallas tänavu mais. Prokuratuuri hinnangul on tegu tapmiskatsega.

Kriminaalmenetlust juhtinud prokuröri Katrin Paesoo sõnul on tänavu 18. mail Harjumaal Kuusalu vallas toimunud raskete tagajärgedega kuriteo taga alkoholi kuritarvitamine. „Uurimise käigus leidis kinnitust, et süüdistatav tarbis koos abikaasaga kodus alkoholi. Kriminaalmenetluses kogutud tõendite järgi viibis naine abikaasaga ühes ruumis ja sihtis enda nimele registreeritud seaduslikust tulirelvast tema poole. Järgmine hetk tulistas naine ühe lasu abikaasa näo piirkonda, põhjustades sellega mehele eluohtliku vigastuse,“ kirjeldas Paesoo.

Sündmuskohale reageerinud meedikud viisid kannatanu haiglasse ja tema elu õnnestus päästa. Politseinikud pidasid tulistamises kahtlustatava naise samal õhtul kodus kinni. Politseiametnikud leidsid majast ja abihoonetest kokku 12 tulirelva, millest kolm olid ebaseaduslikud. Lisaks leiti territooriumilt ebaseaduslikke relvaosi. Selles osas alustati eraldi kriminaalmenetlus 47-aastase mehe suhtes. Nii naisel kui mehel olid relvaload, mis täna enam ei kehti.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti naine eeluurimise ajaks vahi alla. Juulis asendas kohus vahistamise elektroonilise valvega, mille all viibib naine tänaseni. Kohus ei ole eelistungi aega veel määranud.

Marie Aava
Põhja Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
5309 3111