Prokuratuur esitas matusebüroo põlengu tõttu süüdistuse kahele mehele

PrintPDF

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse süüdistuse, mille järgi nõustus 29-aastane Edgar Pärnus asuvat kabel-surnukuuri süütama tuttava Silveri ettepanekul. Edgarit süüdistab prokuratuur võõra vara rikkumises või hävitamises ning Silverit kuriteole kihutamises.

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe tunnustas Lääne prefektuuri uurijaid, sest selgeks õnnestus teha nii süütaja, organiseerija kui teo motiivid. „Prokuratuuri versioonis oli süütamise eesmärk selle konkreetse matusebüroo kahjustamine, sest 32-aastase Silveril oli tekkinud matusebüroo omanikega konflikte. Silveri plaanide kohaselt pidi tal tulevikus tekkima osalus Pärnu krematooriumis ning oma nägemuses soovis ta kahjustada krematooriumi konkurenti,“ ütles prokurör Kaido Tuulemäe.

„Sellist tüüpi kuritegu, kus konkurendi maja pannakse põlema, tuleb tuttav ette üheksakümnendatest ja võiks nüüd ajalukku jäädagi,“ nentis prokurör. 

Ametlik seos krematooriumiga Silveril puudub ning Pärnu Krematooriumile juriidilise isikuna süüdistust esitatud ei ole. Edgar töötas krematooriumis, kuid oli enne seda töötanud Silveri ettevõttes.

Lisaks süüdistab prokuratuur Edgarit surnukehade ebaväärikas kohtlemises, sest ta oli kaht krematooriumisse tuhastamisele toodud surnukeha üles pildistanud. „Kui tööülesanded või muu mõistlik vajadust võõra inimese surnukeha ülespildistamiseks puudub, siis pole vaja seda teha,“ selgitas prokurör.

Eelmise aasta 24. augustil Pärnus Sillutise tänaval põlengus ulatuslikke kahjustusi saanud kabel-surnukuur on osa arhitektuurimälestiseks kuulutatud vana haigla kompleksist, seetõttu esitati esialgu kahtlustus kultuurimälestise rikkumise või hävitamise paragrahvi alusel. Süüdistus on esitatud siiski teise, võõra asja rikkumise või hävitamise paragrahvi alusel, sest uurimisega ei olnud võimalik tõendada, et süüdistatavad oleksid pidanud maja kaitsealusest staatusest teadlikud olema.

Kriminaalmenetlust viis läbi Lääne prefektuur ja juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur.

 

lugupidamisega

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933