Prokuratuur alustas kriminaalmenetlust "Pealtnägijas" avaldatu põhjal

PrintPDF

Tallinna prokuratuur alustas kriminaalmenetlust ETV saates „Pealtnägija“ avaldatud informatsiooni alusel selgitamaks, kas Tallinna Linnakohtu menetluses olnud tsiviilasjas on võltsitud kohtukutse kätteandmist tõendavaid dokumente.

Tallinna prokuratuuri vanemprokuröri asendaja Kristel Siitam-Nyiri alustas kriminaalmenetlust justiitsminister Ken-Marti Vaheri taotlusel kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb dokumendi võltsimist ja võltsitud dokumendi kasutamist.
Möödunud kolmapäeval “Pealtnägijas“ avaldatud informatsiooni kohaselt on Tallinna Linnakohtu menetluses olevas tsiviilasjas võltsitud kostja Hillar Viksi allkirju 24.05.2002.aastal kohtule esitatud avaldusel, kus Viksina allakirjutanud isik teatab, et ta on hagimaterjalid kätte saanud ning ei saa istungil osaleda. Samuti on “Pealtnägija” andmetel võltsitud Viksi allkiri eelistungi toimumise aja ja koha teatamise kohta. Toimikus on lisatud ka kohtukutsed, mis on väidetavalt edastatud Viksi õele ja abikaasale, kes ei ole tegelikkuses kutsetele allkirju kirjutanud.
Kriminaalasja eeluurimist teostab Kaitsepolitsei.