Põhja prefektuuri narkopolitseinikud tõkestasid ülikange karfentanüüli jõudmise pealinna tänavatele

Põhja prefektuuri narkopolitseinikud pidasid juulis kinni meesterahva, kellelt leiti ülikanget narkootilist ainet karfentanüüli koguses, millest saanuks narkojoobe tekitada 40 000 inimesele. Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti 37-aastane mees eeluurimise ajaks vahi alla.

Mõrvas kahtlustatav mees võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla

24. juulil sai häirekeskus teate tulekahjust Narvas Põlevkivi tänaval, milles hukkusid 41-aastane naine ning 39-aastane mees. Sündmuskohal avanenud vaatepilt ja kogutud tõendid viitasid süütamisele ning sama päeva õhtul pidasid politseinikud kuriteos kahtlustatavana kinni 44-aastase mehe. Esmaspäeval võeti mees prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal eeluurimise ajaks vahi alla. 

Prokuratuur saatis kohtusse Tammsaare pargi tööõnnetuse kriminaalasja

Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse 2018.aasta septembris Tallinnas Tammsaare pargi ehitustöödel hukkunud mehe surma põhjuste uurimiseks alustatud kriminaalasja, milles esitas süüdistused kokku kolmele füüsilisele ja kolmele juriidilisele isikule.

Pärnumaal avastatud kanepikasvatusest konfiskeeriti viimaste aastate üks suurim kogus kanepitaimi

Põhja prefektuuri narkopolitseinikud pidasid eelmisel nädalal kinni neli meest, keda kahtlustatakse suures koguses narkootikumide käitlemises ja kanepi ebaseaduslikus kasvatamises grupis. Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti kahtlustatavad eeluurimise ajaks vahi alla.

Prokuratuur süüdistab 80-aastast meest tapmises ja ebaseadusliku tulirelva omamises

Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 80-aastast Matit oma ülemise korruse naabri, 36-aastase naise tapmises. Samuti süüdistatakse Matit ebaseadusliku tulirelva omamises, millega mees ohvri surma põhjustas.

Prokuratuur saatis kohtusse AS Tallinna Linnatranspordi endiste juhtivtöötajate korruptsioonisüüdistuse

 Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse Tallinna Linnatranspordi endiste juhtivtöötajate kriminaalasja, milles esitati süüdistused kokku seitsmele füüsilisele ja neljale juriidilisele isikule. Süüdistuse järgi rikkusid ametnikud riigihangete nõudeid ning võtsid korduvalt ja suures ulatuses altkäemaksu ettevõtjatelt, kes hankisid Tallinna Linnatranspordile kasutatud busse ja varuosi ning pakkusid remonditeenuseid. 
 

Politsei kontrollib Vabaks OÜ tegevust kriminaalmenetluses

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab tegevusloata majandustegevuses ja investeerimiskelmuses platvormi, mis pakub inimestele võimalust oma II pensionisambasse kogunenud raha enne sügist kätte saada. 
 

Prokuratuur esitas Hoiu-laenuühistu ERIAL-i puudutavas kriminaalasjas süüdistuse

Riigiprokuratuur esitas eile seitsmele inimesele ja kahele äriühingule süüdistuse kriminaalasjas, millega uuriti Hoiu-laenuühistu ERIAL asutaja ja juhtide investeerimiskelmuse ja omastamise kahtlust. Lisaks esitati süüdistus altkäemaksu andmises ja võtmises.

Prokuratuur saatis keelatud annetuse tegemise süüasja kohtusse

Riigiprokuratuur saatis täna kohtusse mullu suvel alustatud kriminaalasja, millega uuriti keelatud annetuse tegemist MTÜ Eesti Keskerakonnale. Süüdistus on esitatud 50 000 euro suuruse keelatud annetuse tegemises ja väidetava mõjuvõimuga kauplemise kokkuleppe sõlmimises.

Eelmisel nädalal kohtus riigi peaprokurör Ameerika Ühendriikide ajutise asjuriga Eestis ning USA õiguskaitseasutuste esindajatega

Eelmisel nädalal kohtusid Riigiprokuratuuri ruumides riigi peaprokurör Andres Parmas, juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ja Eesti justiitsatašee Indrek Tibar Ameerika Ühendriikide saatkonna ajutise asjuri Brian Roraffi ning USA õiguskaitseasutuste esindajatega. Arutati erinevaid koostöökohti Eesti ja Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutuste vahel.

Lehed