Pärnu prokuratuuri töötajad kolivad

PrintPDF

Alates esmaspäevast, 11. maist alustab Lääne ringkonnaprokuratuuri Pärnu osakond tööd aadressil Õhtu põik 5.

Neljapäeval ja reedel käib kolimistöö, lõviosa töötajatest on kodukontorites ning kohtuistungeid plaanis ei ole. Prokuratuuri töötajatega saab neil päevadel vajadusel ühendust telefoni või e-posti teel. Esmaspäevast algab töö juba uuel aadressil.

„Pikk tänav 16b on väärikas maja, aga jäi prokuratuurile kitsaks juba aastaid tagasi,“ kirjeldas Lääne ringkonna juhtivprokurör Kristine Tamm senist asukohta. Ruumipuuduse tõttu tuli kabinettideks kohandada ruume, mis selleks mõeldud ei ole ning mõnda aega oli üks töökohtadest sisse seatud isegi koosolekute saalis. „Kõige suurem põhjus kolimiseks oli see, et Pika tänava majas puudusid menetlustoiminguteks mõeldud ruumid. Kahtlustatavatega peeti läbirääkimisi kabinetis, kuhu samal ajal pidi mahtuma ka toanaabrist prokurör; ning mõnelgi kannatanul tuli tutvuda toimikuga koridoris istudes,“ kirjeldas Tamm.

Kunagised maksu- ja tolliameti ruumid läbisid Riigi Kinnisvara AS käe all põhjaliku remondi. Uuel aadressil saab prokuratuur enda käsutusse kaks spetsiaalselt kodanike ja kahtlustatavate vastuvõtmiseks mõeldud ruumi ning videokonverentsi süsteemi, samuti on rohkem kabinette.

„Eriolukorra ajal võetakse prokuratuuri ruumides kodanikke vastu üksnes tungival vajadusel, kuid uues asukohas on avaram ning tänu eraldi kodanike vastuvõtmiseks mõeldud tubadele saame tavalise töörütmi kiiresti tagasi,“ avaldas Tamm lootust.

Telefoninumbrid kolimise tõttu ei muutu.

 

Lugupidamisega

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933