MTA pidas kinni kaks salasigarettide käitlemises kahtlustatavat meest

PrintPDF

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna Lõuna talituse ametnikud pidasid eelmisel nädalal kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada 16 kasti ehk suure koguse Valgevene maksumärkidega salasigarettide ebaseaduslikus käitlemises.

4. aprillil kella 19 ajal teostas Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna Lõuna talituse liikuvtollikontroll järelevalvet Võru-Mõniste-Valga maanteel, kui andsid peatumismärguande Mõniste suunas liikunud sõiduautole Nissan Primera. Sõiduauto ei peatunud ja selle juht lisas hoopis kiirust ning hakkas tolliametnike eest põgenema. Sõiduk kaldus Antslas kurvis teelt välja ja autojuht jooksis lähedal asuvate majade vahele. Mahajäetud auto läbiotsimisel leiti 16 kasti ehk 144 000 Valgevene maksumärkidega salasigaretti.

Lõuna ringkonnaprokuröri Aro Siinmaa sõnul peeti pärast esialgsete tõendite kogumist kuriteos kahtlustatavatena kinni kaks meest, keda on varem korduvalt sarnaste kuritegude eest karistatud. „Üks kuriteos kahtlustatav, 41-aastane mees, on varem kandnud karistust salasigarettide käitlemisele spetsialiseerunud kuritegeliku ühenduse juhtimise eest. Vabadusse jäädes võib ta kuritegude toimepanemist jätkata, mistõttu esitasime reedel Tartu maakohtule taotluse tema vahistamiseks esialgu kuni kaheks kuuks,“ ütles Siinmaa.

Tartu maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja kahtlustatav võeti vahi alla.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna Lõuna talituse juhataja Raul Tiganik:  „Maksu- ja Tolliameti liikuvtollikontrolli järjekordne avastus näitab, et tubakatoodete ebaseaduslik käitlemine ja salakaubavedu on endiselt aktuaalsed. Ikka ja jälle leidub isikuid, kelle eksiarvamuse kohaselt hõlptulu saamine ja sellega kaasnevate kuritegude toimepanemine ennast ära tasuvad. Sellel teemal on ka teine külg –  tarbijad. Inimestel tasub meeles pidada, et salasigarette tarbides ei saa kunagi kindel olla, mis koostisosi on toodetes kasutatud ja kuidas see tervist võib kahjustada.“

Kriminaalmenetlust viib läbi MTA uurimisosakond Lõuna Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.