Lavly Perling juhtis töögruppi IAP 22. konverentsil Pekingis

PrintPDF

Rahvusvahelise Prokuröride Assotsiatsiooni (IAP) 22. aastakonverents toimub tänavu 10.-15. septembril Pekingis.

Konverentsi teemapüstitus „Riiklik süüdistus avalikkuse huvides – võimalused ja väljakutsed muutuvas ühiskonnas“ otsib vastuseid kolmele globaalselt olulisele küsimusele: kuidas uurimine ja riiklik süüdistus peaksid reageerima kuritegevuse aina enam rahvusvaheliseks muutumisele ja üha kasvavale linnastumisele, samuti ka aina suurenevale digitaliseerumisele nii avalikus kui ka eraelus.  Digitaalajastul on küberkuritegude vastases võitluses vajalik triloog kolme osapoole - valitsuse, õiguskaitse ja erasektori- vahel.

Eestit esindavad konverentsil riigi peaprokurör Lavly Perling ja juhtiv riigiprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar.

Lavly Perling juhtis täna, 12. septembril töögruppi, mis käsitles prokuröride usaldusväärsust ja pädevust ja kus ettekandjateks olid Catherina Anna Nooy Hollandist, Richard Ceballos Ameerika Ühendriikidest ja Bola O.E. Akinsete Nigeeriast.

Lavly Perlingu sõnul on riiklik süüdistus Eestis alati avaliku huvi teenistuses ja seisab üldiste väärtuste eest. „Kui seaduses pole vastuseid, otsi neid põhiseadusest. Kui ka seal neid ei leidu, pöördu ühiskondlike väärtuste poole,“ ütles Lavly Perling.

Rahvusvaheline Prokuröride Assotsiatsioon loodi 1995. aastal ÜRO eestvedamisel ja koondab üle maailma 172 liiget, kelle ühine eesmärk on võitlus raske kuritegevuse – rahapesu, pettuste ja narkokuritegude - vastu.

Lugupidamisega

Carol Merzin

nõunik

6139414