Kaks pudelit viina röövinud mees saadeti 4,5 aastaks vangi

PrintPDF

Eelmise aasta 27. novembri hommikul varastas 44-aastane mees Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Puru teel asuvast toidupoest kaks pudelit viina. Peale varguse toimepanemist ähvardas 44-aastane mees turvameest tapmisega ning põgenes sündmuskohalt. Politsei leidis mehe ümbruskonnast ning pidas ta kahtlustatavana kinni.

Eeluurimise ajaks võeti mees prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla.

Mehele esitati süüdistus röövimises, kui see on toime pandud vägivallaga, relvaga ähvardades, isiku poolt, kes on varem toime pannud röövimise. Lisaks esitati mehele süüdistus asja omastamises.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listovi sõnul on süüdistatav varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas analoogsete kuritegude toimepanemise eest.

Viru Maakohus tunnistas mehe 13. jaanuaril kokkuleppemenetluses süüdi ning mõistis talle liitkaristuseks neli aastat ja kuus kuud vangistust.

„Kui inimene ei tee talle mõistetud varasematest karistustest järeldusi ega asu seadusekuulekale teele, ei jää muud üle, kui isoleerida ta ühiskonnast. Nüüd on tal palju mõtlemisaega,“ selgitas prokurör Sergei Listov.

Kohtuotsus ei ole jõustunud.

 

Jelena Filippova

 

Pressinõunik

 

Avalike suhete osakond

 

663 8415

 

Jelena.Filippova@prokuratuur.ee