Eelmisel nädalal kohtus riigi peaprokurör Ameerika Ühendriikide ajutise asjuriga Eestis ning USA õiguskaitseasutuste esindajatega

PrintPDF

Eelmisel nädalal kohtusid Riigiprokuratuuri ruumides riigi peaprokurör Andres Parmas, juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ja Eesti justiitsatašee Indrek Tibar Ameerika Ühendriikide saatkonna ajutise asjuri Brian Roraffi ning USA õiguskaitseasutuste esindajatega. Arutati erinevaid koostöökohti Eesti ja Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutuste vahel.

Justiitsatašee Indrek Tibar: „Tänase kohtumise suurim väärtus oli võimalus vahetult suheldes läbi rääkida omavahelise koostöö arendamise võimalusi. Eesti on erinevate Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutustega teinud tänaseks aastaid tihedat ja tulemuslikku koostööd, kuid ka kuritegevus on ajas arenenud ning muutunud rahvusvahelisemaks.“ 
 
Muude teemade hulgas kõneldi ka rahvusvahelisest koostööst rahapesu, küberkuritegude ning inimkaubanduse tõkestamisel. Üha suuremat rolli kuritegude tõendamisel mängib koostöö erinevate riikide vahel – tõendeid on vaja koguda üheaegselt ning koordineeritult erinevates riikides korraga ning Eesti on alati huvitatud sellest, et parandada info liikumise kiirust meie ja koostööpartnerite vahel, selgitas justiitsatašee I. Tibar. 
 
Lisaks arutati võimaluste üle, kuidas Ameerika Ühendriigid saaksid toetada Eesti õiguskaitsesüsteemi võimekuse kasvatamist läbi koolituste organiseerimise ja tehnilise oskusteabe jagamise.

„Ameerika Ühendriigid väärtustavad ulatuslikku õiguskaitsealast koostööd Eestiga. Loodame kahe riigi vahelist õiguskaitselast koostööd veelgi tugevdada nii läbi uue justiitsatašee kui ka Tallinnas asuvate Ameerika Ühendriikide õiguskaitseasutuste esindajate,“ sõnas Brian Roraff, Ameerika Ühendriikide saatkonna ajutine asjur Eestis.

Justiitsatašee Indrek Tibar astus ametisse aprilli keskpaigas ning tema tööülesandeks on esindada Eesti õiguskaitseasutusi Ameerika Ühendriikides suhtluses sealsete partnerasutustega. Justiitsatašee alustab tööd Ameerika Ühendriikides Washingtonis kohapeal lähiajal.

Kairi Küngas
Riigiprokuratuur
Avalike suhete osakond
+372 5556 4511