Balti riigid tõhustavad narkokuritegevuse vastast võitlust

PrintPDF

Eesti, Läti ja Leedu peaprokurörid leppisid kohtumisel Haapsalus kokku, et Balti riigid tõhustavad koostööd narko- ja organiseeritud kuritegevuse vastases võitluses. 

Riigi peaprokuröri Andres Parmase sõnul on üledoosisurmade arv viimastel aastatel järsult tõusnud. „Paraku näitab ka tänavune statistika, et suure tõenäosusega seisame aasta lõpus silmitsi eelmisest aastast rohkemategi surmadega. Tugevatoimeliste uimastite levitamise taga on riigipiire ületav organiseeritud kuritegevus, mistõttu peame Läti ja Leedu kolleegidega sellele senisest veelgi teravama tähelepanu suunama,“ ütles Parmas.

„Ohtlikele ainetele pääsevad ligi üha nooremad, sest pimeveebi foorumist või mõnest grupist aine tellimine on võrdlemisi lihtne ega nõua eriteadmisi ja pakk võib kohale jõuda isegi vähem kui päevaga. Sama lihtne pole aga nende ainete tarvitamine, sest väiksemgi valearvestus võib tähendada, et järgmine doos jääb ka viimaseks. Seetõttu kohtuvad narkokuritegevuse vastu võitlemisele spetsialiseerunud prokurörid peagi Lätis ümarlaual, et otsida koostöös menetluste kitsaskohtadele lahendusi,“ lisas Parmas.

Lisaks arutati kohtumisel võimalusi tõhustada koostööd Leedu autovaraste tabamisel ning võrreldi prokuröride värbamise, muudatuste juhtimise ja kommunikatsiooni praktikaid. Meie naabrid jätsid meile ja said ka ise kaasa nii mõnegi idee, mida edasises töös rakendada.

Kauri Sinkevicius
Prokuratuuri avalike suhete nõunik