29. oktoobri lisainformatsioon Viljandi koolitulistamise kriminaalmenetluse kohta

PrintPDF

Viljandis õpetaja tulistamises kahtlustatavana kinni peetud noormehe terviseseisund vajas 28. oktoobril meedikute sekkumist. Kiirabi viis poisi raviasutusse. Sama päeva õhtul sai politseinik poisi haiglas kaitsja juuresolekul siiski üle kuulata.
Poiss ütles uurijale, et tunnistab oma tegu. Noormehe arvates ei olnud tema ja saksa keele õpetaja omavaheline läbisaamine hea, kuid tunnistas samas, et pole sellest teistele koolitöötajatele ega vanematele rääkinud. Prokuratuur juhib endiselt tähelepanu, et tegemist on esialgsete andmetega ning kahtlustatava poolt antud selgitused ja kuriteo motiiv vajavad täiendavat kontrolli.
Politseinikud said hinnangu ka noormehe terviseseisundi kohta. Arstide arvamuse kohaselt vajab noormees viivitamatult ravi. Esialgu jääb poiss haiglasse, kus ta viibib arstide järelevalve all. Edasine sõltub paljuski arstide hinnangutest ja järeldustest.
Kriminaalasja kohtueelne menetlus jätkub – kuulatakse üle tunnistajaid ja määratakse vajalikud ekspertiisid, sealhulgas ka kahtlustatava suhtes kohtupsühholoogia ning -psühhiaatria ekspertiis.
Lugupidamisega

Kristina Kostina
pressinõunik
Lõuna Ringkonnaprokuratuur
7500 776
5187 911
[email protected]