> Esilehele > Pressiteated > 2003 > August

Prokurör saatis tuttava kirvehoopidega tapnud pärnumaalase kohtu ette

12. august 2003
Pärnu prokurör Anne Sillaots kinnitas koduõuel oma tuttava kirvehoopidega tapnud Anatoli Ka¹irini (51) süüdistuskokkuvõtte tahtlikus tapmises eriti julmal viisil ja saatis asja Pärnu Maakohtusse.

 

Möödunud aasta 17.augustil kella kümne paiku õhtul tekkis Pärnumaal Saarde vallas Lodja külas elanud Ka¹irini ja Vahur Avaldi vahel tüli, mille käigus lõi Ka¹irini Avaldit viimase elukaaslase ja laste nähes 12 korda kirvega pea ja keha piirkonda.
Avaldi surma põhjustasid pea raidehaavad koos koljuluude lahtiste murdude ja peaaju vigastustega, kannatanu suri mõne minuti möödumisel pärast eluohtliku peavigastuse saamist.

Ka¹irin on varem karistamata nii haldus kui kriminaalkorras, tal oli enne vahi alla võtmist töökoht AS Eesti Metsataim. Prokuröri sõnul iseloomustasid endised töökaaslased teda sõbraliku, abivalmi, distsiplineeritud ja korralikuna ning hea ja mõistva kaaslasena, keda on premeeritud ja autasustatud hea töö eest.
Saarde valla ja Lodja küla elanikud iseloomustavad Ka¹irinit ausa, tööka ja vastutuleliku inimesena, kes on iseloomult rahulik, tagasihoidlik, õiglusest lugupidav ja tasakaalukas inimesena, vahendas prokurör.
Süüdimõistmisel võib kohus karistada Ka¹irinit kaheksa kuni viieteistkümne aasta pikkuse aastase vangistusega või eluaegse vangistusega.